21 Mart 2013 Perşembe

Penti'nin yeni serisi :KAWAİ


Dünyada popülaritesi gittikçe yükselen Kawai akımı şimdi Penti ile Türkiye'de..

Penti, Japonya’dan tüm dünyaya yayılan alternatif moda akımı “Kawai” konseptini önce mağazalarına ardından sokaklara taşıyor. 

Japon tasarımcı Saito Seiya tarafından yapılan bu çalışmada 3 desenli çorap bulunuyor.Düz çizgilerden oluşan Shima modelinde açık lacivert ve siyah renk alternatifleri mevcut..


Siyah ve pudra renkten oluşan kare desenli Koshi, bu akım için alternatif bir model oluşturuyor. 


Puantiyeli beyaz ve siyah Mizutama ise renkli yün tozluklarla kombinlenerek göz dolduruyor.


Bu akım için olmazsa olmaz unsurlar arasında; geniş ve renkli tozluklar, dizüstü soket çoraplar, süper mini skinny ve pileli etekler yer alıyor. Akımla beraber zıtlıkların şirin tarzla uyumu gardıroplarda hakimiyetini hissettireceğe benziyor.

Japonca’da şirinlik anlamına gelen “Kawai” akımı cicili bicili bir tarz ile yansıtılıyor. Japon modasını etkisi altına bırakan manga, anime bir pop kültürü unsurunu oluşturuyor.

 Başlarda giyim tarzının farklılaşması olarak kendini gösteren 'Kawai' akımı, birçok kişiye 'tuhaf' ve 'çılgınca' görünmesine rağmen dünya gençliğini bir anda etkisi altına alan bu akım, modada süregelen şıklığa, simetriye ve hatta sınıfsal faktörlere bir başkaldırı niteliği taşıyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...