5 Mart 2014 Çarşamba

Sevimli Canavarlar Üniversitesi - Monsters University / 2013


2001 yapımı sevimli canavarlar filmini izlediniz mi bilmiyorum ama 12 yıl aradan sonra devam filmi niteliğinde çekilen Sevimli Canavarlar Üniversitesi ilk filmden aldığını o keyfi bu filmden de alacağınız konusunda çok iddialı..

Film Mikey'nin Canavarlar Üniversitesine nasıl gitmeye karar vermesiyle başlıyor..Canavar toplumunun başlıca öğesi korku olunca nazik,kibar ve düşünceli olan Mikey arkadaşları tarafından dışlanıyor..Tüm bunlara aldırmasa da tipinin insanları korkutmaktan çok güldürdüğü,komik bulunduğu için bu dışlama üniversiteye girince katlanıyor..
   

 İkilinin henüz sıkı dost olmadığı ve hatta ilk tanıştıklarında aslında çok da iyi anlaşamıyor olduklarına tanık oluyoruz filmin ilerleyen sürelerinde.
  

İtişip kakışmalar,rekabet etmeler derken işler çığırından çıkıyor ve ikilimiz okuldan atılma tehdidiyle karşı karşıya kalıyorlar..Okulda kalmanın tek yolu ise Korku Oyunları Turnuvasının kazananı olup bu şekilde okulun korkunç dekanına kendilerinin de korkunç olabileceklerini kanıtlayabilmek..


Mikey ve Sully'nin karşısındaki dişli rakipler bir yana, hiçbir iddiası olmayan ve çay kulübüne benzeyen bi kulüple turnuvayı kazanma ve bu sayede okulda kalıp hayallerinin büyük kısmını kaplayan Korku Fakültesine devam edebilme amaçları ilk başlarda sekteye uğrasa da , turnuva ilerledikçe bu sıkı dostluğun nasıl başladığına , birbirlerinin farklılıklarına nasıl tahammül edip ,eksik yanlarını tamamlayarak bunların üstesinden geldiklerini görüyoruz. 
Ve tabi içlerindeki potansiyeli fark etmelerini de..

  
Sonuçta herşey doğuştan değildir, Canavar olmak da öğrenilebilir! 

Ben izlerken çok eğlendim ki ilk filmi de defalarca izlediğimden bunda da hiç sıkılmadım diyebilirim..Keyifli zaman geçirmek için çok ideal bi film olduğundan kesinlikle tavsiye edilir.. :D

6 yorum:

 1. Ben de ilk filmi izlemedim ama bunu geçen gün izledim :D Çok beğendim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fırsat bulursan ilk filmi mutlaka izle kaymakım..onuda seveceğinden çok eminim.. :D gerçi ''bu'' gibi bi tatlılık varken sevmemek mümkün değil ya nys.. ^o^

   Sil
 2. Bir findik fistik sever olarak 100.takipciniz olmayi hakettim:) banada beklerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederimm,tekrar hoşgeldiniz.. :))

   Sil
 3. Oğluma doğum günü konseptimizi kararlaştrmş canavar kalıpları ararken düştüm buraya.mutlak izleyeceğim.sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyiki de düşmüşsünüz..kkk hoşgeldiniz..:))
   bu arada ilk filmi izlediniz mi bilmiyorum ama izlemediyseniz onuda kesinlikle tavsiye ederim..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...