7 Şubat 2016 Pazar

Dünyalar Arası Karmaşaya Hazır olun : Evim / Home (2015)


Bir sebepten kendi gezegenlerini terketmek zorunda kalıp, Dünyayı istila eden Buf halkı bulundukları yeni dünyaya yerleşmeye çalışırken fazla arkadaş canlısı Of'un bu yeni yerleştikleri dünyayı düşmanlarına ifşa etmesiyle başlayan bir kovalamaca Evim animasyonu..Hem halkı tarafından kovalanan ve peşindeki düşmanlardan kurtulabilmek için Dünya'da bir yerlerde saklanmaya karar veren Of, bu gezegende güvende olacağına inansa da işler hiç istediği gibi gitmez ve  büyük bir karmaşa başlar.


Sevimli uzaylı dostumuz tek çareyi Lüle adlı bir kızdan yardım almakta bulur. Şimdi her ikisini de, dünyanın etrafında dolaşacakları son derece eğlenceli ve renkli bir yolculuk beklemektedir.Hem Of hem de kısa sürede kendisiyle dostluk kuran Lüle;farklı olmanın ve hatalar yapmanın insanlığın bir parçası olduğunu anlayacaklardır. Her ikisi de kendi dünyalarına ait olmayan yabancılar konumuna düştükten sonra, kendilerini biraz daha tanıma ve yüzleşme fırsatı bulurlar. Amerikalı çizer ve çocuk kitapları yazarı Adam Rex'in (1973-) "The True Meaning of Smekday" adlı kitabından sinemaya önce kısa film sonra da animasyon olarak sunulan Dreamworks Stüdyolarının son uzaylı istilası animasyonu “Evim”  Rihanna, Steve Martin, Jim Parson ve Jennifer Lopez gibi birbirinden ünlü isimleri bir araya getirmesiyle de oldukça eğlenceli bir film.

 

Rengarenk görüntülere sahip bu animasyon hem çocukların hemde büyüklerin sevebileceği bir tarzda. Anlattığı hikaye hem çok eğlenceli hem çok neşeli..İlk izlemeye başladığınız andan itibaren insanı sarıp sarmalayan sevimli bir konusu var.
Bunların dışında ana tema genelde karşımızdaki insanlara önyargıyla yaklaşmamak ,her an herşeyin ter yüz olabileceği olsa da altında verdiği önemli mesajlar da var bu animasyonda..Korkunun yapabilecekleri,iletişim kurmadığımızda olanlar,yardımlaşmanın önemi derken epey düşündürdüğünü söylemeliyim.

Kısacası izlerken çok eğlendiğim , müziklerini sevdiğim benim için aşırı tatlı bi filmdi Evim.. Buf ırkı gibi bişey yapmak bence çok muhteşem bir fikir.Her duyguya göre renk değiştiriyor olmaları, konuşmaları ,yerden bitme halleri ve Of'un bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi,merakı çok sevimliydi.Ama favorim herşeyi deneyerek garip şekillere giren liderleri oldu.. :D Ayrıca Lüle karakterinin Rihannayla olan benzerliği de çok şaşırtıcıydı benim açımdan..
Eğer hala izlemediyseniz bence mutlaka izlemelisiniz..
Keyifli seyirler.. :)


2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...