13 Şubat 2016 Cumartesi

Ve Sonunda..Harry Potter'ın 8. Kitabı Temmuzda Çıkıyor..


Herkese merhaba..
Uzun zamandır beklediğimiz bi haberle geldim bugün size.Gerçi haber çıkalı 2 gün oldu ama ben anca fırsat bulabildim.Görmeyenler duymayanlar için de buradan davul zurna eşliğinde duyurayım istedim. :D
Harry Potter'ın 8. kitabı sonunda geliyorr...tey tey tey... :)

Haberlere göre yeni kitabın ismi Harry Potter And The Cursed Child (Lanetli Çocuk) ve 31 Temmuz'da, yani Harry Potter'ın doğum gününde satışa sunulacak. Bu kitap, aslında tiyatro oyunu olarak sahnelenen çalışmanın kitap uyarlaması olduğu söyleniyor. Ve yazar koltuğunda ise bu sefer sadece J.K. Rowling değil Jack Thorne ve John Tiffany de var. Haberlere göre üçü beraber bir tiyatro oyunu yazıyor,ancak kitabın senelerdir devamının çıkmasını bekleyen fanlar yüzünden senaryoyu oyunun ilk gösteriminden sonra satışa sunmaya karar veriyorlar..Böylelikle kitap Prova metinleri ve Tamamlanmış okuyucu baskısı olmak üzere iki versiyon halinde satışa sunulacak.


Ayrıca The Daily Mail’in yaptığı habere göre bu oyun 2 bölüm halinde Harry’nin Hogwarts’a kabul edilmeden önceki yıllarıyla beraber, Lily ve James'in hikâyesi de işlenecek.Ama öncelik Harry'nin Dursley'lerle geçirdiği yıllara verilecek.

23 Ekim 2015 tarihinde yayınlanan resmi sinopsiste (ön çalışma) de fanları heyecanlandıran şu ifadelere yer veriliyor: 
Harry Potter olmak her zaman zordur. Şimdi de kendisi Sihir Bakanlığı’nda çok çalışan bir memur, üç okul çağındaki evladın babası ve bir koca olduğunda işler yine zor.
Harry ait olduğu yerde kalmayı reddeden geçmişiyle başa çıkmaya çalışırken, en genç oğlu Albus da hiç istemediği bir aile mirasıyla mücadele etmek zorunda. Geçmiş ve gelecek iç içe geçerken, hem baba hem de oğul rahatsız edici bir gerçeği öğrenecekler: Bazen karanlık hiç beklenmedik yerlerden gelir.

Bu arada söylenilenlere göre hikaye Harry’i son bıraktığımız yerden, yani Dokuz Üç Çeyrek Peronu’ndan çocukları uğurlarken kaldığımız yerden devam edecek. Her ne kadar tiyatroda sergileneceği için 2 ayrı macera olsa bile tek kitap olarak basılacağı da planlananlar arasında..


6 yorum:

 1. Ay iyi olmuş. Bitmez bu hikaye bitmez :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bitmesin zaten ya.. Bir sürü fantastik kitap var, hala da çıkıyor ama hiçbiri bunun yerini tutmadı.. :) Hep gelsin, çok gelsin,aşırı aşırı gelsin yani.. :D

   Sil
 2. Artıq Harry də hekayəni bitirib Albusa mı keçmək istəyirlər? :/ Harry heç böyüməsəydi kaşki, biz də heç böyüməsəydik kaşki :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke ama ne yazık ki bunun durdurabilmenin yolu yok.. :( Yine de Albus vasıtasıyla Harry'nin hayatına göz atabilmek bile iyi bir şey. Senelerdir bekliyoruz neticede.Buna da razıyım ben. :)

   Sil
 3. Her yerde nu kitabın reklamı. Heyecan başlamış şimdiden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle. Senelerdir en ufak bir habere bile büyük beklentilerle sarıldığımızdan bu haber herkes için bomba oldu diyebiliriz. :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...