19 Ağustos 2016 Cuma

2 Film 1 Aktör : Paul Walker

Herkese merhaba.. 
Epey uzun bir aradan sonra tekrar sahalara döndüm diyemiyorum ama taslaklara attığım bu yazıyı görünce toparlayıp yayınlamak istedim.. Eskisi kadar vakit bulamıyorum buraya ama umarım son olur bu.. Neyse hadi başlayalım... :)

İlk filmimiz geçen senenin en çok ses getireni ve hasılat toplayanı olan '' Hızlı ve Öfkeli 7 ''.
Ben yine her zamanki gibi herkes izledikten ortalık epey bi durulduktan sonra izledim bunu.. Ve evet lafınıza geldim. Gerçekten denildiği kadar varmış.

'' Dominic Toretto (Vin Diesel) ve ekibi, artık suç dünyasını geride bırakmaya karar vermiştir. Owen Shaw'u alt ettikten sonra yollarını ayırmışlardır. Ancak komadaki Shaw'un kardeşi Deckard Shaw (Jason Statham) kardeşini bu hale getirenlerden intikamını almaya kararlıdır ve başta Torretto olmak üzere ekibin üyelerini tek tek öldürmeye ant içmiştir. Bu sırada Jakarde adlı Somalili bir terörist ve Mr. Nobody diye bilinen bir üst düzey hükümet görevlisi, Tanrının Gözü adlı çok değerli bir bilgisayar programının peşine düşmüştür. Toretto ekibini tekrar toplayarak Shaw'u durdurmak ve programı geri almak zorunda kalacaktır. ''

Bir sürü isimler karakterler filan derken iş epey karışık bu filmde. Üstelik benim gibi her filmi farklı zamanlar ve farklı sıralamalarla izliyorsanız. Neyse ki karakterlere olan aşinalıktan isimleri öğrenemesem de , muhteşem ötesi tipten ayırt etme yeteneğimle!!! bunun da üstesinden geldim izlerken.. :D
 Aslında filmi izlemek için tek sebebim Paul Walker'dı.. Oyunculuğunu çömezliğinden bu yana çok sevdiğim biriydi ve ölüm haberini aldığımda ne kadar şaşırdığımı ve ne kadar üzüldüğümü anlatamam..Sanki çok yakınımmış gibi ..
Neyse filme bu sebeple başladım ama uff dehşet ötesi bişi çıktı her zaman ki gibi.. Başlamadan önce onun sahnelerinin nerede başlayıp bittiğini ve ne kadarının dublör olduğunu bildiğimden o sahneleri daha bi içim cız ederek izledim. Ama asıl vuruşu final sahnesindeydi ki orada gözyaşlarımı konuşturmuş olabilirim..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2013 yapımı İkinci filmimiz ise Paul'ün görmediğimiz bir yönüyle alakalı..Vurdulu kırdılı kısımdan romantik, ailesi,bebeği için herşeyi yapmaya hazır baba rolünde bu sefer..

''Film, Nolan’ın (Paul Walker) hikayesini anlatıyor. Türkçeye ''Yaşam Savaşı'' adıyla çevrilen filmde Katrina kasırgası sırasında eşi doğum sırasında hayatını kaybeder ve yeni doğmuş bebeği ile hastanede tek başlarına kalırlar. Doğa şartlarına ve yağmacılara karşı vereceği mücadeleyi anlatmaktadır.''

Filmi seyretme sebeplerinden biri gerçek olaylardan uyarlanmasıydı.Bir diğer sebepse tabi ki de filmi tek başına göğüsleyen Paul Walker..Mekan olarak tek bir yerde geçmesiyle ve sürekli tekrarlanan sahnelere rağmen konunun akışı çok etkili işlendiğinden buna çok takılmıyorsunuz. Konunun akıcılığı sayesinde ben bu durumun hiçbir saniyesinde sıkılmadım. Her sahnede şimdi ne olacak diyerek elim yüreğimde bekledim..
Ayrıca bir babanın canla başla çocuğunu kurtarma mücadelesi , Paul Walker gibi iyi bir aktörün mükemmel performansı eşliğinde seyredilmeye fazlasıyla değiyor. İzlerken babanın takdire şayan bir şekilde kendini ve bebeğini hayatta tutma savaşı tüylerimi diken diken etti diyebilirim. Özellikle bebekle konuşması, eşiyle yaşadığı mutlu anlara geri dönüş sahnelerinin olduğu yerler filan derken film içinize işliyor. 
Film ile ilgili takıldığım tek şey ise bu nasıl hastaneee.. Yarım yamalak çalışan tıbbi cihazlar, denişik bir hasta protokol sistemi filan..Tamam film için hepsi ama bu kadar da olmaz canım. Saç baş yoldum burda ben.. :(  
Bir diğer haksızlıkta puanlamayla alakalı.. Son zamanlarda niyeyse imdb puanlarına göre film seçer oldum ve bu film de İmdb'de 5.8 lik saçma bir puana sahip .. Aktörü sevmesem kesin gözden kaçırmıştım yani.. 
O yüzden puanı filan boşverin bence mutlaka izlenmeli bu film.. 
Keyifli seyirler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...