24 Ekim 2013 Perşembe

Yedi Yıllık Aksaklık / The Seven Year Hitch (2012)


Evet yeni bir holywood filmiyle yine beraberiz.. :D
İzlemem gereken bi sürü uzakdoğu filmi,dizisi ve animesi dururken yine niye sardırdım ben bu ara ,bu romantik komedi türüne hiçbi fikrim yok..Tamamen spontane gelişen ,afişi beğenip hadi izleyim bari diyip filmin başına oturmam sadece bi an sürüyo,neredeyse..

Neyse filmin oyuncularına baktığımızda daha önce siz karşılaştınız mı bilmiyorum ama benim hiç izlemediğim 2 oyuncu var..Darin Brooks (kevin) ve Natalie Hall (jennifer)..
Her ikisi de bilindik projelerde ( CSI yada pretty little liars gibi ) yer alsalar da sanırım tam anlamıyla patlama yapamamış oyuncular..Yinede ilk kez izlememe rağmen her ikisini de sevdim..


Filmin konusuna gelirsek eğer ; '' Dünya genelinde bir araştırma yapılmış ve aşk konusunda ilginç bir bulgu ortaya çıkmıştır. Bu araştırmaya göre insanların en doğru aşkı çocuklukta birlikte büyüdükleri arkadaşlarla yakaladığı söylenir. Kevin ile Jennifer’da çocukluk arkadaşıdır ve zamanla bu arkadaşlığın yön değiştirmesini konu alıyor '' deniyor tanıtım kartında ama tabiki bu kadar diil.. :D

Çooook minikken Jennifer'ın bulunduğu mahalleye taşınan Kevin,o yaşa göre kahramanca sayılacak bişi yaparak jen'in kalbini kazanır.Aradan yıllar geçmesine rağmen arkadaşlıkları ilk günkü kadar taze olan ikilimiz için üniversite bile ayrılmalarını sağlayamamıştır.Jennifer ‘ın zekası ve azmi onu okul biter bitmez kariyeri için iyi bir başlangıç yapabilmesini sağlasa da Kevin'ın ise henüz öyle bir planı yoktur..


.Jennifer'ın satın aldığı evde arkadaşlık çerçevesinde hayatlarını sürdürmeye devam ederlerken, geçen süre Jennifer’a yeni getiriler sunmuş ve onu neredeyse kariyerinin zirvesine yaklaştırmıştır. Kevin ise kaldığı yerden devam eden işsizi oynamaktadır.Tabi bu arada Jennifer'ın aldığı evlilik teklifi ve bu yüzden mükemmel bi ev arkadaşı olmasına rağmen Kevin'dan evden taşınmasını istemesiyle bu ilişkinin uzun süreli dengesi biraz bozulacaktır.İlk başlarda bu onlara gözüken bir ayrılık kapısı gibi dursada, Kevin’in azimli olduğu tek konu Jennifer’ı bırakmamaktır ve yine öyle yapar.Tabi buna kocası olduğunu etrafa yayması da dahil.. :D


Gayet eğlenceli çerezlik diye tabir ettiğimiz bi film olsa da üzerinde çok fazla düşünmeden izlendiğinde keyifli vakit geçirtip kafa dağıtabilecek bi film diyebilirim..Sadece bu filme dair sevmediğim tek şey dublajıydı ki bunu da söylemeden geçemiycem..

Normalde dublaja karşı olan biri değilim ve dublaj sanatçılarımızın birçok ülkeye göre çok çok iyi bi iş çıkarttığını düşünüyorum ama son birkaç seferdir izlediklerimden keyif alamamaya başladım seslendirmelerin etkisiyle..O yüzden seçim sizin tabiki ama eğer bulursanız bence orjinal dilde izleyin..Son olarak ise imdb puanlarını dikkate alıyosanız eğer filmin puanı 6.2...
Keyifli seyirler..^_______^Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...