25 Eylül 2014 Perşembe

Ramaiya Vastavaiya 2013


Yurt dışında yaşayan ve memleketine bir düğün için gelen Ram , herkes tarafından şakacı,şımarık ve bir o kadar da sorumsuz biri olarak bilinir.Sona ise çok güzel bir hint güzelidir..Ram ile köylü güzeli Sona bir düğünde tanışırlar ve birbirlerine aşık olurlar.Fakat Ram iyi bir eğitim almış ve soylu bir aileden gelmektedir, Sona ise köyden çıkmamış normal eğitimde bir kızdır bu sınıf farkı bilhassa Ram'in ailesi tarafından hor görülür ve bu ilişkiye onay çıkmaz.Ayrılmaları için yapılan türlü baskıya rağmen Ram ise hayatının kadını olduğuna inandığı Sona'dan vazgeçmemekte kararlıdır. 
  
Aşkının gerçekliğini Sona'ya kanıtlasa da bu seferde önlerine Sona'nın abisi çıkar..Abi Ram'e bir sınav yapar..Sınava göre köyde bi süre yaşayıp köy ve çiftçilik işlerini başarır ve abinin o seneki toplam ürününden daha fazla ürün yetiştirirse aşkını kanıtlayabilir ve böylelikle Sona'ya kavuşabilir..Peki bu nasıl olabilir? Elini sıcak sudan soğuk suya sokmamış biri bunların hepsinin üstesinden gelebilir mi?İşte tüm soruların cevabı bu filmde..
Bir bakıma ''eğer seviyosan aşkın için herşeye katlanırsın '' mottosuyla çekilmiş eğlencelik bir hint filmi diyebiliriz bu film için..
Aslında bahsedilecek çok bişi yok klasik hint filmi ama Ram'in saf ve masum tavırları için bile izlenir..Ki daha önce izlediğim hiçbir hint filminde böyle yapışık çocuk görmedim ben..
Çocuğun koalamsı tavırları ,kızı gördüğünde kafasında yanan ışıklar ,saflığı filan çok eğlenceliydi..
Bunlarında dışında hint filmlerinde görünen ve bize saçma gelen şeylerde yok değildi..Bi oyuncak için ateşlere atlamak gibi..

Birde dikkatimi çekti kızın replikleri çok çok azdı ki bu hint filmlerinde görülür şey diil..Hep carlayan kızlar vardır hint filmlerinde ama bu film onların çok dışındaydı ve kızın ağzından ''ha'' dışında kelimenin çıkmayışı baya sinir bozucuydu..
Kısacası hint filmlerini seviyosanız eğer pişman olmayacağınız bi seçim bu film..Birkaç yerde bi başka filmin aynısı olduğunu ama bunun kadar komik olmadığı yönünde yorumlar okudum ama bahsi geçen filmi bilmediğim için birşey söyleyemiycem..

Film hakkında da çok bişi anlatamadım ama onun yerine bi sürü gif koydum ne demek istediğimi daha kolay anlatır diye..Umarım sıkılmamışsınızdır..
Keyifli seyirler..

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...